Zamek Sychrov - mojabogatynia

 Statystyki
Darmowy licznik odwiedzin
Przejdź do treści

Menu główne:

Zamek Sychrov

Zwiedzanie zamków > Czechy


23.04.2017
Zamek Sychrov zbudowany został w XV wieku, przebudowany zaś w XVI wieku. Wówczas jego właścicielem była rodzina Vartemberków, następnie ród Kyjovskich. W 1628 roku stał się własnością Albrechta Waldsteina. Kolejnym właścicielem dóbr w Sychrov, został w 1669 roku Vincent Lamotte de Frintropp, który kolejny raz przebudował zamek na niewielką barokową rezydencję otoczoną parkiem.
W 1740 roku nowym gospodarzem została rodzina Waldsteinów z Mnichowo Hradiszte, która w 1820 roku sprzedała posiadłość marszałkowi austriackiej armii, księciu Karolowi Alainowi Rohanowi. W tym czasie nastąpił rozkwit zamku i znaczna jego przebudowa Zamek został urządzony stylu francuskiego romantyzmu, komnaty zostały wyposażone i ozdobione bogatą galerią obrazów, a także założono rozległy park w stylu angielskim.
Po śmierci Karola Alaina Rohana przebudowę zamku w stylu neogotyckim dokończył jego syn, Kamil. Kolejna przebudowa miała miejsce w latach 1847-1862, kiedy to Kamil Rohan przebudował posiadłość w stylu historyzmu. Powstały wówczas dwie wieże, kwadratowa oraz okrągła. Po śmierci Kamila Rohana, w 1892 roku, bratanek Kamila dokonał kolejnej przebudowy. W 1945 roku zamek został skonfiskowany rodzinie Rohanów, a w 1950 roku udostępniony zwiedzającym.
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego